Dengesiz kahvaltı halsizliğe yol açıyor! Bu 3 adımı izleyin, enerji depolarını doldurun

İşte daha enerjik hissetmeniz için size yardımcı olacak bazı yemek yeme alışkanlıkları

DENGELİ BİR KAHVALTI

Kahvaltıyı atlamak veya sabahları dengesiz, karbonhidrat açısından zengin bir yemek yemek, sonuçta ciddi şekilde halsiz hissetmenize neden olabilir. Vücudunuz geceleri doğal olarak kas dokusunu parçaladığı için ve kahvaltıda yapı taşlarını sağlayarak kas dokusunu yeniden inşa etmiyorsanız, sindiriminiz ve enerjiniz yavaşlamaya başlayabilir. Kasları yeniden güçlendirebilmek için haşlanmış yumurta, füme somon veya fasulye püresi gibi besinler tercih edebilirsiniz.

YATMADAN ÖNCE ATIŞTIRMAYI BIRAKIN

Geceleri çok geç yemek yiyorsanız, bu durum uykunuzu etkiliyor olabilir ve bu da iştah hormonlarınıza ve sonuçta vücudunuzun metabolik süreçlerine zarar verebilir. Geceleri sürekli aç kalıyorsanız akşam yemeğiniz çok hafif olabilir; veya başka sebeplerden dolayı (can sıkıntısı, alışkanlık) yemek yiyor olabilirsiniz. Bunu düzeltmek için yatmadan en az iki saat önce yemek yemeyi bırakın.

EV YAPIMI BESİNLER TÜKETİN

Yemek yapmak bazen bunaltıcı gelebilir ve uzun bir günün sonunda genellikle yapmak isteyeceğiniz son şeydir. Sonuç olarak, sıklıkla aşırı işlenmiş hazır gıdalara yöneliyoruz. Vücudunuz ihtiyaç duyduğu enerjiyi elde etmek için yiyecekleri sindirmek ve metabolize etmek üzere tasarlanmıştır. Rutin olarak tam gıdalar yerine yüksek oranda işlenmiş gıdalar tüketiyorsanız, bu süreci kısaltırsınız, bu da kendinizi uyuşuk ve düşük enerjili hissetmenize neden olur. Yemek yapmak tedavi edici olabilir ve sevdiklerinizle bağ kurmanın da harika bir yoludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir