Okullar 3 gün tatil mi olacak? Okul günleri değişecek mi, kaç gün olacak?

Okullar 3 gün tatil mi olacak? Sorusu, internet üzerinde yer almakta olan iddialar nedeniyle tartışma konusu haline geldi. Okullar hafta içi 4 gün olacak ve haftada 3 gün tatil olacak iddiası sosyal medyada gündem olmuştu. Milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda son durum da en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Peki, Okullar 3 gün tatil mi olacak? Okul günleri değişecek mi, kaç gün olacak?

OKULLAR 3 GÜN TATİL Mİ OLACAK?

Okulların haftada 4 gün olacağı beklentisi Avrupa ülkelerinde 4 günlük çalışma sisteminin denendiğini duyan birçok vatandaşın bu sistemin Türkiye’de uygulanıp uygulanmayacağını merak etmesi üzerine oluştu. Türkiye’de birçok çalışanı sevindirecek sisteme dair herhangi bir gelişme yok. Öğrencileri sevindirecek ve öğretmenleri biraz da olsa dinlendirecek olan haftada 4 gün okul sistemi ile ilgili de aynı şekilde henüz alınmış bir karar yok. Okullarda haftanın 5 günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) eğitim ve öğretim devam etmektedir. Cumartesi ve Pazar günleri ise resmi tatildir.

DÖRT GÜN OKUL HAKKINDA DESTEKLEYENLER/DESTEKLEMEYENLER NE DİYOR?

İngiltere’de haftada dört gün okul uygulamasını destekleyenler, enerji fiyatlarındaki artışın okullara getirdiği maddi yükü azaltabileceğini ve tasarruf sağlanabileceğini işaret ederken; haftada dört gün okul uygulamasını desteklemeyenler ise 4 gün eğitimin öğrenciler için verimli olmayacağını ifade ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir