40 gün sadece tavuk yedi, 15 kilo verdi! ‘Vücudum her şeyi reddediyor’

Alexander Tominsky duyanları şaşkına çeviren ilginç bir meydan okumayla sosyal medyayı salladı. 40 gün boyunca sadece 40 bütün tavuk tüketerek 15 kilo verdi. Birçok insanın ilgisini çeken bu durumun ardından Alexander, sosyal medyada fenomen oldu.

‘Tavuk adam olarak’ anılan genç, 40 gün boyunca çizgisini hiç bozmadan aynı yemeği tüketerek dünyada gündem oldu. 31 yaşındaki Alexander çektiği mide ağrısının bir son bulması için farklı bir yöntem seçerek yalnızca tavuk tüketmeye başladı.

Bu süreçte zaman zaman zorlandığını ifade eden Alexander, ilk günlerinin kolay geçtiğini ancak ilerleyen zamanlarda akıl sağlığını sorgulamaya başladığını belirtti. Verdiği röportajlarda bu fikirden keyif aldığını anlatan genç adam, sürekli aynı şeyi tüketmenin ne kadar zor olduğunu söyledi.

Sürecini sosyal medyada paylaşmaya başlayan Alexander 30 gün sürecek diyetini takipçi kazanması ve gündem olması üzerine 40 güne yükseltti.

Sosyal medyada ‘tavuk adam’ olarak anılan Alexander Tominsky, mide problemlerinin çoğalmasına yapabileceği tek çözüm yolunun bu olduğunu hissederek yoluna devam etmiş. Ancak kendi kendine girdiği bu yol, bir yandan genç adama acı çektirmiş.

Son günlere yaklaştıkça sosyal medyada ve genç adamın hayatında yükselen bu durum, bir çeşit buluşma yarattı. Alexander diyetinin son gününde takipçilerini sahile çağırarak kutlama eşliğinde tamamladı. Genç adam hayranlarının önünde günün öğünü olan 40. tavuğu da yedi.

Süreç hakkında konuşan genç adam şu sözleri ifade etti:

“Adrenalinim pompalanıyordu. Kafatasımın içinde o kadar çok serotonin dans ediyordu ki, tat gerçekten bilincimde olan bir şey bile değildi. Sadece insanların neşeyle çığlık atma sesi.”

Takipçilerinin katıldığı kutlamada ilk olarak uzak bir mesafe oluşturulmuşken, tavuğun son kısmını tüketen Alexander, güç ve destek alabilmek için insanlarla daha yakın bir mesafede olmaya başladı.

Sevenlerinin katıldığı kutlama hakkında konuşan Alexander, “Herkes etrafımı sardı ve neredeyse bir ritüel gibiydi. Çevremde insan sürüleri vardı ve vücutlarından ısı yayılıyordu. Yukarıda daireler çizerek uçan martılar vardı” diye konuştu.

Genç adamın pes etmeden devam ettiği bu diyet, hayatını değiştirerek birçok farklı insanla tanıştırdı. Şimdilerde ise Alexander, şehirdeki yoksul insanlara yiyecek bağışına destek veren gruplarla iş birliği içerisinde.

Aynı zamanda 40 gün boyunca yalnızca tavuk tüketen genç adam beslenme programını düzenlemeye çalışıyor. Kendisini oldukça sağlıksız bir beslenme şekline maruz bırakan Alexander, “Vücudum sadece tavuğu değil, genel olarak yiyecekleri de reddetmeye başladı. Bunun sodyum değerlerimden kaynaklı olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir